-

TEOG sınavları ne zaman yapılacak, Nisan ve Kasım 2013 2014 TEOG 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav Tarihleri

8. sınıf öğretmenlerince 2013-2014 eğitim-öğretim yılından başlamak üzere dönem başına gerçekleştirilecek olan altı temel dersin sınavlarından bir tanesi merkezi biçimde yapılacak. Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe, Yabancı Dil , Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük merkezi değerlendirmeye dahil edilecek dersler kapsamında.

TEOG

Her dönem iki sınavı olan derslerin birinci sınavı, üç sınavı olan derslerin ikinci sınavı merkezi olarak yapılacak. Merkezi sınavlarda çıkacak sorular akademik takvime göre işlenmiş olması gereken konulardan yapılacak. Ortak uygulanacak bu sınavların yapılacağı her dönem için iki gün okullar tatil olacak. Yanlış yanıtların doğru olanlara etkisi olmayacağı bu sınavlar 4 seçenek arasından çoktan seçmeli olarak yapılacak.

Ortak olacak bu sınavlar zamanla ucu açık sorular da içerecek bir hale getirilecek. Olağan dışı bir durum olmadığı sürece talebeler bu sınavlara kendi okullarında katılacak. Gözetmen olacak öğretmenler ise kendi okulları haricindeki başka okullarda görevlendirilecek. Önceden belirlenmiş olan bir tarihte ise geçerli mazerete sahip öğrenciler mazeret sınavına girebilecek. Mazeretli öğrenciler yine önceden belirlenmiş bir merkezde mazeret sınavına alınacak.
2013-2014 öğretim senesinde uygulanacak olan ilk merkezi sistem sınavların ilk dönem için olanı kasım ayının, ikinci dönem için olanı ise nisan ayının son haftasında yapılacak.

8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavlar Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Kategori: Genel
Etiketler:


ÖSYM 2012-2013 |

sitemap teog