-

Mazeret sınavına e-posta göndererek isteklerini belirtecekler

Merkezi Ortak Sınav TEOG Mazeret Sınavları 2013 nasıl ve ne zaman yapılacak, ortak sınav günü mazeretim var giremeyeceğim diyorsanız. Ortak sınav mazeret sınavları tarihi:

Ortak sınavlarda tüm derslerin sınavları test usülü ve 20 sorudan oluşacak. Yanlışlar doğruları götürmeyecek. Ortak sınavlarda A ve B şeklinde iki kitapçık bulunacak. Sınav süresi her ders için 40 dakikayla sınırlı olacak.

Yurt dışında bakanlığa bağlı olmayan okullar dışında, ortak sınavlara giremeyen öğrencilerin bilgileri okul müdürlüğü tarafından sınav gününün sına ermesiyle  e-okul sistemine geçilecek. Ortak sınavlara girmeyen diğer öğrenciler, mazeretini belirten belgeleri ile mazeret sınavına girme isteklerini ”ortaksinav@meb.gov.tr” e-posta adresine, ortak sınavlar tamamlanmasına kadar göndermeliler.

Ortak sınavlara girmeyen öğrenciler, ”ilköğretim kurumları yönetmeliği 38. maddesi”nde açıklama bakılarak haklarında okul müdürlüğü tarafından hüküm verilecek. Karar o gün içinde il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine bildirilecek. Mazereti okul müdürlüğü tarafından kabul edilen öğrenciler, Bakanlık tarafından belirlenen tarih ve merkezlerde mazeret sınavına tabii tutulacak..

Mazeretsiz bir şekilde ortak sınavlara girmeyen, öğrenciler sınava girmemiş kabul edilecek ve o sınava ait puanı değerlendirilmeyecek fakat ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav sayısı tam olarak alınacak.

Kategori: Genel


ÖSYM 2012-2013 |

sitemap teog